Łap momenty

jabłka-ulęgałki

Źródło: Natalia W-B

21.11.2016r.  termometr wskazuje 21 st. C w słońcu, być może to już ostatnie, tak ciepłe dni w tym roku. Szkoda by było je zmarnować siedząc w czterech ścianach.

Nie musisz mieszkać na rajskiej wyspie, by codziennie zachwycać się krajobrazem, nie musisz dysponować fortuną żeby otaczać się ładnymi rzeczami, właściwie wystarczy na moment się zatrzymać , aby być szczęśliwym, zwłaszcza jeżeli postój będzie w środku lasu :). To, że spacer wśród drzew poprawia nastrój i zdrowie jest faktem!

” Badacze koreańscy badali starsze kobiety, którym kazali spacerować po lesie i po mieście. Rezultat – u pań spacerujących po lesie poprawiło się ciśnienie krwi, pojemność płuc i elastyczność arterii, podczas gdy miejskie  wycieczki nie spowodowały żadnych zmian. Możliwe, że na nasz układ immunologiczny korzystny wpływ mają również fitoncydy, ponieważ zabijają drobnoustroje. Osobiście jestem jednak zdania, że niosące się przez las pomieszane języki drzew są jednym z powodów, dla których dobrze czujemy się w lesie”

P. Wohlleben, Sekretne życie drzew

Bardzo dobrym sposobem na dostrzeżenie ładnych, małych rzeczy, które nas otaczają jest wybranie się na spacer w towarzystwie aparatu fotograficznego. Wychodzimy z domu mając jasno określony cel – zrobić zdjęcie dowolnej rzeczy, która wpadnie nam w oko. Oczywiście, to co się nam podoba, nie musi innym, każdy ma swój punkt widzenia :)

Ludzi, którzy się prześpią na moczarach, będą bolały boki, staną się jakby na wpół [sparaliżowani]. Ale czyż to samo dotyka piskorza? Gdyby człowiek zamieszkał na drzewach, [żyłby] w ciągłym strachu i obawie. Ale czyż to samo tyczy się małp? Z tych trojga [człowieka, piskorza i małpy], które zna się na [właściwym] sposobie zamieszkania? Ludzie żywią się zwierzętami hodowlanymi, a jelenie trawą. Stonoga lubi robaki, a sowa przepada za myszami. Które z tych czworga zna się na smaku? Małpa parzy się z małpą, a jeleń z łanią, piskorze igrają z rybami. Mao Qiang i Li Ji były uważane przez ludzi za piękności, ale na ich widok ryby zanurzyłby się w głębiny, ptaki na ich widok uleciałyby w górę, a jelenie i sarny uciekałyby prędko, które z tych czterech [ludzie, ryby, ptaki i jelenie] – wiedziało co jest na świecie prawdziwą pięknością? Z mojego punktu widzenia zasady humanitarność i powinności oraz drogi prawdy i fałszu są zawikłane i poplątane. Jak mógłbym to rozstrzygnąć? „

Rozdział II, 6, Prawdziwa księga południowego kwiatu 

(Fragment zacytowany był w książce Ścieżka Prof. Michael Puett)

A to krótka relacja fotograficzna z ostatniego czasu.

liście-jesień

Źródło: Natalia W-B

ciemnokres-wierzbowiec

Źródło: Natalia W-B

Ciemnokres wierzbowiec?

chrzÄ…szcz

Źródło: Natalia W-B

stokrotka

Źródło: Natalia W-B

barszcz-zwyczajny

Źródło: Natalia W-B

dzikie-jabłka

Źródło: Natalia W-B

Rośliny mogą nam poprawiać humor nie tylko,  pod postacią naparów, czasami wystarczy tylko przebywać w ich otoczeniu :)

Zapraszam do polubienia strony —->Mint Clover na Facebooku

Natalia W-B

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.