Maść przeciw opryszczce DIY

Źródło: pixabay

Jeżeli jesteś (nie)szczęśliwym posiadaczem HSV i borykasz się z nawracającą opryszczką, która daje o sobie znać w najmniej odpowiednim momencie, to ten przepis jest dla Ciebie :)

Maść przeciw opryszczce jest co prawda wieloskładnikowa, ale warto zaopatrzyć się we wszystkie półprodukty i sobie ją wyczarować. Stosujemy ją zewnętrznie, bezpośrednio na zmianę. Mazidło w ciągu jednego dnia znacząco zmniejszy objawy opryszczki, np. wokół ust.

Proporcje na około 10-15ml

1 łyżeczka wosku pszczelego – do kupienia w Internecie

1/4 łyżeczki lanoliny – do kupienia w Internecie

1/2 łyżeczki surowego masła kakaowego – do kupienia w Internecie

1/2 łyżeczki miodu dobrej jakości -najlepiej od zaufanego pszczelarza

5 kropelek Oregasept H97 (olejek z oregano rozcieńczony oliwą z oliwek) – do kupienia niemal w każdej aptece

25 kropli wit E – również w każdej aptece

3 krople nalewki z glistnika  – trzeba mieć swoją lub odkupić od kogoś, niedostępna w obrocie rynkowym

2-3 łyżeczki oleju z dziurawca – bywa dostępny w sprzedaży, np. Internetowej, ale na pewno lepiej mieć swój lub od zaufanej osoby. Co prawda na pączki dziurawca trzeba jeszcze poczekać, ale przypominam wpis o właściwościach maceratu olejowego –> klik Jeżeli chodzi o podaną ilość oleju to im więcej go dodamy to maść będzie „miększa”.

Jak wykonać:

w kąpieli wodnej topimy razem: wosk pszczeli, lanolinę i surowe masło kakaowe – ściągamy z ognia zaraz po połączeniu się składników. Następnie mieszamy przez chwilę intensywnie, tak aby nam nie zastygło, a nieco się ochłodziło (chodzi o o to żeby nie dodawać reszty składników do gorącego). Następnie dodajemy olej z dziurawca, mieszamy i dodajemy pozostałe składniki. Przekładamy wszystko do czystego pojemniczka i używamy zewnętrznie 3-4x dziennie.

Maść daje radę! :)

Jeżeli spodobał Ci się wpis, zapraszam do polubienia Mint Clover na Facebooku 

Natalia W-B

4 thoughts on “Maść przeciw opryszczce DIY

    • Warto się zaopatrzyć w potrzebne surowce :) mam nadzieję, że lato szybko nadejdzie i po raz kolejny będzie można zrobić sobie potrzebne maceraty i nalewki! Pozdrawiam :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.