Olej z kwiatów dziurawca

1

Źródło: Natalia W-B

Ostatni wpis dotyczył wykorzystania dziurawca podczas walki z lekką depresją, tym razem dziurawiec w wersji kosmetycznej.

mmm ser

O tym jak wygląda dziurawiec możecie przeczytać, w tym wpisie —> klik

Żeby móc się cieszyć własnym olejem z kwiatów dziurawca należy najpierw udać się na łąkę, ponieważ będziemy wykorzystywać świeży surowiec. Zbieramy tylko nieprzekwitnięte kwiaty, najlepiej żeby było jak najwięcej pączków. W tym roku udało mi się zebrać dziurawiec w idealnym momencie i mój olej ma piękną, głęboko czerwoną barwę.

Zebrany surowiec skrapiamy spirytusem i odstawiamy na 15 min, po tym czasie zalewamy kwiaty ciepłym olejem (słonecznikowy, konopny, lniany) w stosunku 1:1 – ważne, aby olej w całości pokrył kwiaty, zakręcamy słoik i odstawiamy na 3 tygodnie (co jakiś czas wstrząsamy). Po tym czasie filtrujemy przez gazę i mamy gotowy preparat o bardzo fajnych właściwościach. Olej z kwiatów dziurawca wykazuję działanie: 

– przeciwzapalne

– kojące, łagodzące

– przyspieszające gojenie się naskórka

Możemy stosować przy problemach z suchą skórą, przy drobnych stłuczeniach, podrażnieniach, również słonecznych. Olej świetnie sprawdzi się także jako dodatek do kremów i balsamów. Należy jedynie pamiętać żeby nie smarować się olejem przed bezpośrednią ekspozycją na słoneczko.

Aby wzmocnić właściwości naszego preparatu możemy dodać do niego, po przefiltrowaniu witaminę E (na 1l oleju dałam około 200 kropli). Witamina nie tylko świetnie wpłynie na naszą skórę, ale również przedłuży trwałość oleju.

2

Źródło: Natalia W-B

Na sam koniec jeszcze przepis na świetny peeling z olejem z dziurawca

składniki:

– fusy z kawy

– olej z dziurawca

mieszamy składniki, tak aby otrzymać gęstą pastę. Tak przygotowanym peelingiem masujemy nogi okrężnymi ruchami przez około 4 min, następnie spłukujemy ciepłą wodą. Po takim zabiegu nogi będą super gładziutkie :)

Natalia W-B

Zapraszam do polubienia strony na facebooku —- > klik 

Źródło:

H. Różański klik

2 thoughts on “Olej z kwiatów dziurawca

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.